1860 Seviyesi Geçilirse ONS Altın Yükselebilir

Google Haberlere Abone Ol

1860 Seviyesi Geçilirse ONS Altın Yükselebilir

Altın fiyatları dinamik bir süreçten geçmeye devam ediyor fakat. 1860 seviyesi peki geçilebilir mi? Jerome Powell’ın Amerika Birleşik Devletleri istihdam piyasası açıklaması ardından. Yatay seyreden altının fiyatları, Dolar/Türk Lirası yatay seyirden de çok fazla etkilenmekte. Yeni ayın ikinci haftasına süratli başlayan gram altının nasıl bir yön izleyeceği teşvik paketleri ile belirleneceği öngörülmekte. Bu süreçte yatırımcılar altın fiyatlarının son halini ve uzmanların altın fiyatları açıklamalarını takip etmekte. Peki altın fiyatları nasıl bir yön izleyecek?

1860 Seviyesi Geçilebilir Mi?

Altın fiyatları yükselecek mi merak edilirken yatırımcılar gözlerini Amerika Birleşik Devletlerinden gelecek teşvik paketi açıklamasına çevirdi. Yeni haftaya 3 günlük yükseliş trendiyle başlayan altın fiyatları bu yüzden. Fed Başkanı Jerome Powell’ın işsizlik yorumlarının hemen sonrasında düşüşe geçti. Powell, New York Ekonomi Kulübünde yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletlerindeki işsizlik sorununa değinerek, toparlanmanın oldukça uzak olduğunu söyledi. Powell konuşmasında özel sektöre ve ardından. Kanun yapıcılara işçileri desteklemeleri için çağrıda bulundu. 2021 Yılının ilk altı haftanın sadece ikisini tırmanışla geçiren ons altın fiyatları, eğer Biden’ın devasa büyüklükteki teşvik paketini süratlendirirse bu haftayı da yükselişle kapatabilir. Ardından yatırımcılar gözlerini Amerika Birleşik Devletlerinden gelecek teşvik paketi duyurusuna çevirdi. Gram altın ne zaman yükselecek sorusuna cevap arayan yatırımcılar uzmanların altın tahminlerini merak ediyor. İşte 11.02.2021 güncel altın yorumları…

11 Şubat 2021 Güncel Altın Grafiği
11 Şubat 2021 Güncel Altın Grafiği

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne?

Gram altın hafta başında 410 Türk Lirası seviyelerinde başladıktan sonra aynı zamanda. Dolar/Türk Lirası yatay seyirle birlikte 420 Türk Lirası seviyelerine kadar yükseldi lakin. Küresel altın fiyatlarını izleyen gram altın şu an yatay seyirde yerini alıyor. Haftanın dördüncü gününde düşüşle birlikte gram altın fiyatları 418 Türk Lirası civarına tekrar düştü. Dolar/Türk Lirası, Naci Ağbal’ın başkanlığındaki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının izlediği sıkı para politikasıyla. 28 Ocak’tan sonra %4,62 değer kaybederken gram altın ve ons altın, kurdaki düşüşle beraber ayrışıyor. Altın fiyatları, Fed Başkanı Jerome Powell’ın işsizlik ile ilgili yorumlarıyla Türkiye saati ile 11:20 itibariyle yatay seyirle ons başına 1.844 dolar seviyesinden işlem görmekte. Ons altın düşüşe rağmen bu haftayı kazançla kapatmaya yakın ilerliyor.

11 Şubat 2021 Güncel Altın Grafiği

Yatırımcılar uzmanların altın fiyatları tahminlerini araştırırken kısacası. Özel fon yöneticileri altın fiyatlarına dair beklentisini paylaştı Ons altın direnç noktalarını belirterek, zayıf bölgenin hala devam ettiğini açıkladı. Açıklamalarda; Ons altın. Teknik olarak zayıf bölgede kalmaya devam ettiği belirtilmeye devam ediyor. Yükselişler kademeli satış fırsatları vermeye devam ediyor. Örneğin dün 1855 gördü. Ardından 1835 gördü. 1855/1875 bölgesi ise çok önemli olduğunu belirtti. Özel fon yöneticileri son söz olarak 1860 Seviyesinin geçilmesi imkansız değil dedi.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

  1. Altınla ilgili her şeyi buradan takip ediyorum teşekkürler…

Bir cevap yazın