Azerbaycan piyangosu Demirören’in

Google Haberlere Abone Ol

Azerbaycan piyangosu Demirören’in

Azerbaycan piyangosu yani milli piyango kuruluşu olan Azerlotereya’nın Demirören Holding’e devri an itibarıyla gerçekleşti. Azerbaycanlı yetkililer ile Demirören Holding arasında imzalanan anlaşmayla eş güdümlü 10 sene süresince Azerbaycan’daki talih oyunlarını Demirören Holding gerçekleştirecek.

Tören evveli ekonomi ilişkilerine yönelik veriler paylaşıldı.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören “Şans oyunları pazarında dünyanın büyük şirketlerinden biriyiz. Binlerce şahsa iş olanağı sunacağız” açıklamasında bulundu.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ise resmi törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Ekonomi Bakanımız, sayın Türkiye Büyükelçimiz, kıymetli konuklar, kıymetli çalışma arkadaşlarımız, kıymetli basın mensupları… Sözlerime başlamadan evvelce tarihin en büyük vahşetlerinden olan Hocalı katliamının 29. senesi dönümünde acınızı paylaştığımı belirtmek isterim. Bu insanlık dışı olan ve yapılan soykırımda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, Azerbaycan halkına baş sağlığı diliyorum. Acınız acımızdır.”

Azerlotereya İnternet Sitesi
Azerlotereya İnternet Sitesi

Tek Millet İki Devletiz

“Bizler aynı ırk, din, din ve tarihi paylaşmakta olan bir ulusun evlatlarıyız. Tek milletin iki devletiyiz. Bu nedenledir ki talih oyunları pazarında global önder olarak olmak vizyonuyla çıkmış olduğumuz bu yolda ilk adımımızı kardeş ülke Azerbaycan’da atmak istedik. Bundan ötürü büyük bir sevinç içindeyiz. Uluslararası yatırımcılar amacıyla yüksek itimat ortamı yayınlayan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin bu projede çoğu global şirket arasından bize itimadından haysiyet duyuyoruz. Bu büyük itimat amacıyla çok teşekkür ederiz. Bu çok büyük projeyi başlatmamızda ön ayak olan yeğenim Sinan Oktay’ı da aşağı yukarı 15 aydır sürdürdükleri hassas çalışma vasıtası ile tercih edilmemizi gerçekleştiren mesai arkadaşlarıma teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

Demirören Holding Kimdir?

Sayın misafirler, Demirören Holding, medya, turizm, eğitim ve talih oyunları pazarında Türkiye’nin önder şirketlerindendir. On binlerce vatandaşa istihdam sağlamaktayız. Türkiye’nin çok büyük, Avrupa’nın da sayılı medya gruplarından biriyiz. Şans oyunları pazarında ise dünyanın büyük şirketlerinden biriyiz. Bugün itibariyle imzalayacağımız sözleşme ile Azerbaycan’da da büyük yatırımları yaşama geçirmeye başlayacağımız amacıyla. Son derece gururlu ve mutluyuz. Bu sayede binlerce şahsa iş olanağı sunacağız. Hem de bu alandaki tecrübemizi Azerbaycan Cumhuriyeti’nin talih oyunları sektörüne aktaracak. Olmaktan ise ayrıca çok kıvanç duyuyoruz. Bu yaptığımız anlaşmanın ilk yatırımımız olduğunu, bundan sonra ise Azerbaycan Cumhuriyeti’nde yatırımlar gerçekleştirmeyi çok istiyoruz. Sayın Bakanımızın beraberinde da beyan etmek isterim. Ülkelerimiz amacıyla hayırlı olsun.”

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın