Bitcoin rekor kırarak yoluna devam ediyor

Google Haberlere Abone Ol

Bitcoin rekor kırarak yoluna devam ediyor

Bir aydan kısa bir vakit evvelce otuz bin doların altına düşen fakat sonrasında tekrar yükselişe trendine giren Bitcoin rekor kırarak kırk dokuz bin doları aştı. Sonuç olarak bir Bitcoin’in Türk parası olarak sayısal değeri aşağı yukarı üç yüz kırk sekiz bin Türk Lirası seviyesinde oldu.

2020 Yılının son çeyreğinde yükselişe trendine giren kripto para Bitcoin, 2021 tarihinin ilk günlerinde peş peşe rekorlar kırmaya devam ediyor.

Mastercard, Twitter, Deutsche Telekom, Dapper Labs Etkisi

Kurumsal alımların desteğindeki tırmanışını sürdüren, kripto para pazarlarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin bu yüzden. Mastercard, Twitter, Deutsche Telekom Dapper Labs gibi büyük şirketlerin de katılımının sonrasında. Kırk dokuz bin dolarlık yeni zirvesini gördü.

Toplam sekiz bin dört yüz otuz altı kripto para biriminin prosedür gördüğü pazarda toplam piyasa hacminin % 61.6’sı gibi bir oranı Bitcoin oluşturuyordu. Bütün piyasalarda yirmi dört saatlik prosedür hacminde ise yüz seksen yedi milyar dolardan, iki yüz dört milyar dolara yükseldi.

14.02.2021 Tarihindeki Güncel Bitcoin Grafiği
14.02.2021 Tarihindeki Güncel Bitcoin Grafiği

Bitcoin rekor kırmaya devam edecek mi?

“Firma, sene içerisinde hizmet verilen işletmelere ödemelerinde kullanmaları amacıyla kripto para sistemi entegrasyonu gerçekleştirmeyi planlıyor. Resmi internet sayfasında yer alan bildirime göre kısacası. Senenin son aylarına doğru tespit edilen kripto para birimlerinin Mastercard tarafından destekleneceği bildirildi.

“Twitter Bitcoin’i gündemine alıyor. Twitter’ın mali işlerden mesul yöneticisi Ned Segal, rezervlerine Bitcoin’i kısa süre içinde alabileceklerini söyledi. Twitterın CEO’su Jack Dorsey’in yine CEO’luğunu yaptığı büyük ödeme şirketi Square son olarak. Geçtiğimiz sene bilançosuna Bitcoini eklemişti.

“IOTA kendi merkezi olmayan Oracle’ını yayınladı. Bu, IOTA dApp’lerin doğrulanabilir zincir dışı bilgileri süratli bir şekilde almasını sağlayacaktır. IOTA Oracles, sahip olunan piyasa lideri Chainlink gibi başka blockchain Oracle platformlarıyla rekabet ediyor.

“Alman Telekom devi Deutsche Telekom Dapper Labsin Flow blokzincirinde staking yapmaya başladı. Şirket, yakın ileride çok daha çok staking uygulamak istediğini belirtti. Bu, firmanın ilk kripto para hamleyi değil. Şirket, daha evvelce Chainlink ağında node çalıştırmaya başlamıştı.”

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

  1. bir süredir araştırdığım bir konuydu çok faydalı bir yazı oldu benim için. teşekkürler.

Bir cevap yazın