Elon Musk Dogecoin’e Desteğini Sürdürüyor

Google Haberlere Abone Ol

Elon Musk Dogecoin’e Desteğini Sürdürüyor

Elon Musk Dogecoin’e desteğini Twitter’dan yaptığı enteresan paylaşımlarla yeniledi. Dogecoin fiyatı yalnızca 1 saatte % 40 yükselirken, günlük yükselişi % 75’i buldu. Bu arada Ethereum 1.689 dolarla yeni tarihi zirvesine ulaşırken Bitcoin de % 5 yükselerek 38 bin doların üstüne geldi.

Tesl ve SpaceX CEO’su Elon Musk geçtiğimiz hafta bulunduğu gibi gene Twitter üstünden Dogecoin paylaşımı yaparak kripto paranın yalnızca 1 saatte % 40 artmasına yol açtı.

Musk evvelce aya giden bir füze resmi paylaştı ve altına ‘Doge’ yazdı.

Ardından Aslan Kral’dan efsane bir sahneye kendisinin ve Dogecoin’in sembolü köpeği yerleştirildiği bir görseli paylaşarak ‘Bir şey değil’ ifadesini yazdı.

Musk’ın Dogecoin’le alakalı paylaşımları tabii bununla sınırlı kalmadı. Musk Dogecoin’in halkın kripto parası olarak ifade etti.

Bu paylaşımlarla Dogecoin’in günlük yükselişi % 75’i aştı. Dogecoin son 1 ayda evvelce Reddit kullanıcılarının organize bir şekilde yaptığı alımlarla, sonrası Elon Musk tarafından verilen desteklerle çok ciddi yükselişe durumda. Fakat yatırımcıların günümüz gibi inanılmaz fiyat hareketlerinde çok ilgi etmesi gerekiyor. Mesela geçtiğimiz haftasonu Dogecoin fiyatı birkaç saat içerisinde % 50’ye yakın değer kaybı yaşadı.

Dogecoin

Dogecoin Nedir?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) logosunda bir fenomen olan Doge’un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, scrypt tabanlı bir kripto paradır. 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştır.

Dogecoin Nasıl Alınabilir?

Dogecoin almak amacıyla Paribu, Koinim veya Binance gibi yerli kripto para borsalarında yer almanız gerekmektedir. Bu parayı kullananların fazlası Paribu üstünden prosedür yapmaktadır. Öncelik ile bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı kimlik bulgularınız ile onayladıktan sonra yatırım prosedürlerine kolayca giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza Elektronik Fon Transferi, Havale ya da Papara yardımıyla para yatırabilirsiniz. Hesabınızdaki paranız ile de Dogecoin alabilirsiniz. Paribu hesabınıza para yatırırken ilgi etmeniz gereken birtakım noktalar vardır. Bunlar; Havale, Elektronik Fon Transferi ya da papara üstünden yalnızca kendi kişisel hesabınıza para yatırmalısınız. Hem de kendi adınıza açmış bulunduğunu kişisel, vadesiz ve Türk Lirası olan hesaplardan gönderim sağlamalısınız. Zaten Paribu üstünde sadece bir diğer şahsa ait hesaplardan gönderim yapılmasına müsaade verilmemektedir.

ATM üstünden gerçekleştireceğiniz gönderimlerde ise gönderici bilgilerini teyit etmek olası olmadığı amacıyla kabul gönderiminiz gerçekleştirilemez.

Gönderdiğiniz oran hemen Paribu üstündeki hesabınıza yansıtılacaktır.

İşleminiz sonrası size gönderilen kodu açıklama alanına yazmanız ise en önemli kısımdır.

Mutlaka bir açıklama belirtmelisiniz. Yoksa yapılan transferlerin prosedür ücreti gönderdiğiniz paradan düşülerek sizin hesabınıza iade olarak gönderilir.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın