Eskişehirspor Kripto Parasını Çıkartıyor

Google Haberlere Abone Ol

Eskişehirspor Kripto Parasını Çıkartıyor

Eskişehirspor Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de zor günler geçirerek yaşam sürdürüyor lakin. Önümüzdeki hafta kendi kripto para birimi olan EsEs token‘ı çıkartacağını duyurdu ardından.

Eskişehirspor Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akgören kulübün şu anki ekonomik haliyle alakalı açıklamalarda bulunarak. Cezalar sebebiyle transfer yapamayan, Bilal Ceylan’ı dahi Beşiktaş’a gönderen Eskişehirspor fakat. Yaşadığı parasal sıkıntısını aşmak için çok çalıştıklarını bildirdi. Akgören, bu kapsamda ‘EsEs token‘ adıyla yeni bir kripto para projesi hazırladıklarını ifade etti.

Kulüp sanal parasını ise önümüzdeki hafta çok detaylı olarak tanıtacak. Böylece Türkiye’de kripto para projesini yaşama geçiren kulüp adedi ise beş olarak yükselmiş olacak.

Eskişehirspor Basın Açıklaması

Projenin Detayları Önümüzdeki Hafta

Bilal Ceylan’dan gelen para öte yandan Mustafa Akgören, Beşiktaş’a transferi gerçekleşen Bilal Ceylan için Siyah-beyazlı kulüpten gelmiş olan toplam 3 milyon 300 bin lirayla ise ne yapıldığını dahi her şeyi net bir biçimde anlattı. Akgören, “Bilal’den para olan 3 milyon 300 bin lirayla biz 14 milyon liraya yakın verecek ödedik bu nedenle. Aslında Bilal’i 14 milyon liraya satmış olduk dedi.

Akgören, Eskişehirspor’un ligde kalmasının çok zor olduğunun üzerinde durup fakat. Seneye daha iyi birtakım yaratarak tekrar TFF 1. Lig’e dönmeyi hedefleyeceklerini ifade etti.

Eskişehirspor Tarihi

Eskişehirspor, 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir’de kurulan. Bir devir Süper Lig’de mücadele etmiş, şimdilik 1. Lig’de bulunan Türk spor kulübüdür. Eskişehirspor futbol kulübü ise şehrin takımları olan Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle doğdu ardından. Kulübün renkleri kara-kırmızıdır ve ilk başkanı Aziz Bolel’dir.

1963 Senesinde Türkiye akademiler arası futbol şampiyonasında Eskişehir Ticari İlimler Akademisi finalde Ege Üniversitesi’ni 6-0 gibi büyük bir farkla yendi. Maçın bitiminin sonrasında gözlemci Burhanettin Türker, Kafile Başkanı Nafiz Yazıcıoğlu’nun kulağına şu şekilde sorar: “Madem elinizde bu türlü bir takım var niçin 2. Lig’e katılmıyorsunuz?”

1965 senesinde Eskişehirspor kurulur ve başkanlığına Aziz Bolel getirilir. Akademispor’un pek çok futbolcusu Eskişehirspor’un formasını giyer. Takımın renkleri kara ve al olarak belirlenmektedir. Eskişehirspor’un ünlü bir lakabı ve tezahüratı vardır. Kuruluş senelerinde tribünleri “ES ES ES Kİ Kİ Kİ ESKİ ESKİ ES!” sesleriyle inlemiştir.

30 Mayıs 2019 Tarihinde uygulanan umumi kurulda Eskişehirspor başkanlığına Osman Taş seçildi son olarak. 24 Kasım 2019 Tarihinde uygulanan umumi kurulda Eskişehirspor başkanlığına Mustafa Akgören seçildi.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın