Ethereum Nedir ? Nasıl Alınır ?

Google Haberlere Abone Ol

Ethereum Nedir ? Nasıl Alınır ?

Son yıllarda adını çokça duyduğumuz yeni bir paradan bahsedilmektedir. Finans ve ekonomi haberlerinde alım satım yapılarak kar elde edilen bu para türünün özellikleri ve nasıl işlem yapıldığı anlatılmaktadır. Kripto para olarak adlandırılan bu paralardan bir de Ethereum dur. Ethereum nedir diye incelenecek olursa kripto paraların hayatımıza girmeye başlamasından sonra yeni bir alternatif olarak çıkarılmış bir paradır.

Dünyada Bitcoin den sonra en çok alım satımı yapılan kripto paradır. Bitcoinle işlem yapılan birçok yerde ethereum ile de işlem yapılabilmektedir. Bitcoin konferansında Ethereum kurucusu Vitalik Butarin tarafından açıklanmıştır. Bu sistem tanıtıldıktan sonra bazı kesimler alt coin statüsünde olduğunu ifade etmişlerdir.

Ethereum aslında yenilikçi bir sistemdir. Blockchain teknolojisini kullanarak bu teknolojinin gelişmesine ve daha fazla çevrede kullanılmasına olanak sağlamaktadır. İnternet ortamında bazı sitelerde güvenlik sorunu olan konular ve altyapı eksiklikleri vardır. Özellikle kişisel bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından depolanması ya da amaç dışı kullanımın önüne geçilmesi için bu sistem kullanılmıştır. Bu sayede en büyük güvenlik açığı olan konuların önüne geçilmesi sağlanmıştır.

İnternet ortamında kişisel bilgilerimiz ve her türlü bilgi depolanmaktadır. Dolandırıcılık amacıyla bilgilerimiz kullanım dışı olarak ve kontrolümüzün dışında sitelere satılmaktadır. Bunun sonucu olarak bilgilerimizi ele geçiren dolandırıcılar kredi kartı gibi özel bilgilerimize de kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ethereum’un geliştirdiği ve kullandığı sistem bu tür açıkların önüne geçmektedir. Çünkü bu sistemde sistemin depoladığı bilgiler farklı kaynaklarda depolanmaktadır. Bu depolama işlemi sayesinde güvenlik ön plandadır.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum nasıl alınır sorusunu Türkiye’de ethereum satın alabileceğiniz BTCTurk ve Paribu gibi firmalar bulunmaktadır diye cevaplamak mümkündür. Bu firmalarda işlem yapabilmek için üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bilgileriniz arasında banka ve kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak paylaşmanız önemlidir. Bu sayede işlem yapabilme şansınız olur. Üye olduğunuz borsaya girmek için Türk lirası yatırım yapmanız gerekir.

Ethereum üretimi nasıl yapılır sorusunu incelemek gerekirse de Ethereum üretimi Bitcoinle aynı şekilde yani madencilikle yapılır. Ethereum madenciliği için sahip olmanız gereken en önemli şey donanım kalitenizdir. Kripto paraların alım satım ve yatırımları için internette bulunan birçok siteden yardım alabilirsiniz. İşlemlerinizin kolay ve karlı olması için bu bilgileri kullanmanız gerekir.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın