Fast 7/24 Para Transferi Bin TL Oluyor

Google Haberlere Abone Ol

Fast 7/24 Para Transferi Bin TL Oluyor

Bankaların müşterisi olan kişilerin, kurumların 7/24 olarak para transferlerini sağlayan fast sistemi 8 Ocak 2020 itibariyle 50 Türk Lirası limiti ile 20 bankanın uygulaması ile başlamıştı. Bu yeni ödeme sistemi olan Fast 7/24 sisteminin limiti artan taleplerden dolayı 14 Ocak 2020 tarihi itibariyle 250 Türk Lirası, 21 Ocak 2020 itibariyle 500 Türk Lirası ve son olarak 28 Ocak 2020 itibariyle ise 1.000 Türk Lirası oluyor.

Fast 7/24 Sistemi ile zaman aşımı artık 25 saniye

FAST ile gerçekleşen tüm para transferleri ise en fazla 2-3 saniye içinde gerçekleşiyor. Transfer karşı hesaba 25 saniye de gerçekleşmezler ise işlem sistem tarafından zaman aşımına uğruyor. Herkesindi bildiği üzere FAST, sadece para transfer sistemi değil yepyeni bir ödeme yöntemi. Bankacılar, uygulamanın yaygınlaşmasıyla ile birlikte FAST sisteminin alışverişlerde de çok önemli ve alternatif olarak kullanılacak bir ödeme yöntemi haline kısa sürede bekleniyor. Kısacası Market, Pazar demeden günlük hayatın her yerinde alışverişlerde kullanılıp ödeme yapılabilecek. Sistem sadece kişiden kişiye olarak değil, tüm ticari ödemelerde de kullanılabiliyor.

Fast 7/24 Para Transferi Bin TL Oluyor

Fast 7/24 sistemi nedir ve ne için nasıl kullanılır?

•FAST Sistemi ile birlikte, IBAN numarası gerek duyulmadan dört farkı yöntem bulunuyor. Bunlar ister telefon numarası ister kimlik numarası veya hatta e-posta adresi gibi bilgiler ile tüm işlemler gerçekleşiyor. Ve 7 gün 24 saat işlemler yaparak ödemeler yapılabilecek.

•Eşleştirme Kolay Adresleme Sistemi ile bankaların müşterilerinin ya da kurum cep telefonları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını, pasaport numarasını ya da elektronik posta bilgilerinden birini bankanın IBAN numarası ile bir defaya mahsus yapılabilecektir. Bu sayede Para transferlerinde IBAN numarasının yerine karşı tarafın telefon numarası, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, pasaport numarası ya da e-posta adresini girerek te para gönderimleri işlemleri çok kolay şekilde yapılabilecektir.

•Tüm bireyler kullanıcılar ve kurumlar için bir adreslemeyi tek bir hesap için yapabiliyorlar. Bir bankadaki hesabınız için cep telefonu numarasını adresleyen birisi başka bir bankadaki hesabı için ise aynı cep numarasını kullanamıyor. O hesap için de e-posta adresi veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ya da pasaport numaralarından birisini kullanması gerekmektedir.

•Tüm transfer işlemleri ise bankaların veya ödeme kuruluşlarının hem mobil hem internet şubelerindeki FAST bölümünden basit şekilde yapılacaktır.

•Bin Türk Lirası üzerindeki tüm para transferleri havale, EFT ile yapılmaya devam edilecektir.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın