Home Office İşler Yaparak Para Kazanmak

Google Haberlere Abone Ol

Home Office İşler Yaparak Para Kazanmak

Bildiğiniz gibi bu pandemi günlerinde işsizlik oranı oldukça arttı ve çoğunluk işsiz kaldı. Veyahut 1 ay, 2 ay para kazanamadılar. Bu günlerde sizde Home Office işler yaparak para kazanmaya çalışabilirsiniz. Sosyal medya yönetimi veya internet üzerinden para kazanmaya çalışabilirsiniz. Şimdi gelelim freelancer iş fikirlerini kısaca tanıtmaya. Genellikle çok para kazandıracak işler değil fakat hiç para kazanmamaktan iyidir.

Home Office

Sosyal Medya

Mesela sosyal medya hesabı açıp, eğer vaktiniz varsa başkalarının sosyal medya hesaplarını yönetebilirsiniz. Bu tarz bir iş için biraz çevrenizin olması gereklidir. İkinci tercih olarak ise yüzünüzü göstermeden youtube kanalı açabilirsiniz. Farklı içeriklerle komik kedi, köpek videoları gibi kısaca videolarda düzenlemeler yaparak yükleyebilirsiniz. Youtube gelirleri ile geçinen çok kişi olduğu malum. Yeter ki para kazanmak hevesiniz olsun youtube ile paran kazanmak kolay ve eğlencelidir. İnstagram hesabı açıp komik ve özgün içerikler yükleyerek para kazanabilirsiniz çok basit yani. Şuan günümüzde çoğu fenomen instagram üzerinden içerik üreterek gelirini sağlıyor. En kısa örneği Tuna İpek 3 sene önce amgailesi diye bir hesap açıyor ve şuan İstanbul da kendi geçimini çok rahat sağlıyor. Sizde eğer böyle güzel bir gelecek ve güzel bir hayat istiyorsanız dijital dünyaya atılmanız gerekiyor.

Blog Yazarı Olmak

Blogger.com gibi web sitelerde günlük blog yazıları yazıp haber sitesi, yemek sitesi gibi blog kanalları açabilirsiniz. Blog sitenize reklamlar koyarak para kazanabilirsiniz. Bunun için ise ise Google Adsense başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında ise iki veya üç ay içerisinde düzenli bir geliriniz olur. Zaman geçtikçe iyi paralar kazanmaya başlarsınız. Düzenli olarak her gün yazılar yazarsanız aylık olarak 500-600 TL civarında parayı 3 veya 4 ay içerisinde kazanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress.com sitesine üye olup blog sitesi açarak günlük ne yaptığınızı veya fenomenlerin hayatını, haber sitesi gibi içerikler üretebilirsiniz. Aslında wordpress ve blogger sitelerinin amacı aynıdır. İki sitede blog yazma sitesidir. Genel olarak wordpress sitesi daha çok profesyonel ve kullanımı daha zor olduğu için biraz daha kendini geliştirmiş insanlar tarafından kullanılmaktadır. Tavsiyemiz kullanım kolaylığı sebebinden dolayı blogger.com adlı web sitedir.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

  1. İtalyan Barok sanatının önemli temsilcilerinden olan Guido Reni, yukarı bakan figürleri ile bilinir. buda internet sanatı..

  2. instagram yada YouTube üzerinden içerik üretmekle ilgili daha açıklayıcı yazılar yazmanızı bekliyoruz.

  3. Bir öğrenci olarak çok faydalı oldu. Teşekkürler

Bir cevap yazın