Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür ?

Google Haberlere Abone Ol

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Gelir düzeyine göre belirlenmekte olan kredi kartı limitini, yasalar gereğince geliri fazla aşan bir şekilde istemek ve bu şekilde başvuru yapmak mümkün olmamaktadır. Kredi kartı limitini düşürmek için birçok yöntem sıralanabilir.

İnternet bankacılığı veya mobil banka uygulamaları, müşteri hizmetleri ve banka şubelerinden kredi kartı limiti düşürme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Fakat bütün bankalar internet üstünden limit düşürme işlemine izin vermemektedir. Bazı bankalar internet üzerinden sadece limit yükseltme başvurusu işlemine izim vermektedir.

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Limiti Düşürme Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartı ile ilgili hemen hemen tüm işlemler sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Müşteri hizmetlerini aramak, en çok kullanılan ve kabul edilen bir yöntemdir. Kredi kartı limiti düşürmek için müşteri hizmetlerini aramak gerekmektedir.

Ardından kredi kartı işlemleri menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Karşılaşılan sayfa bir sesli yanıt sistemi ise kredi kartı limitimi düşürmek istiyorum demek yeterli olacaktır. Sonrasında müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmede kredi kartı limiti müşterinin isteği doğrultusunda belirlenen tutara düşürülecektir.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartı Limiti Düşürme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti düşürme işlemi internet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir. Fakat bazı bankalar internet üzerinden limit düşürme işlemi yapmanıza izin vermemektedir. İnternet bankacılığı kullanarak kredi kartı limit düşürme başvurusu yapılması gerekmektedir. Bunun için öncelikle internet üzerinden, kullanılmakta olan bankanın internet bankacılığı sistemine giriş yapılmalıdır.

Ardından menülere gelerek, kredi kartı menüsüne giril yapılmalı ve kredi kartı limit düşürme talebi verilmelidir. Bankalar ise kredi kartı limit düşürme talebini aldıktan sonra kısa bir sürede cevap vermektedir. Bankalar talebi aldıktan sonra kredi kartı limiti için tekrardan bir belirleme yapmaktadır. Bu işlem kısa bir zaman içinde gerçekleştirilebilmektedir.

Banka Şubelerinden Kredi Kartı Limiti Düşürme Yapılıyor Mu?

Banka şubelerinden kredi kartı limit düşürme işlemleri yapılmaktadır. Fakat bunun için şubede sıra beklemek gerekmektedir. Bu nedenle diğer pratik yöntemlerle, yani internet veya müşteri hizmetleri yoluyla limit başvuruları yapılması hem daha kolay hem de daha hızlı olmaktadır. Bankalar genellikle bu pratik yolların tercih edilmesini önermektedir.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın