Matriks Halka Arz İşlemleri İçin SPK’ya Başvurdu

Google Haberlere Abone Ol

Matriks Halka Arz İşlemleri İçin SPK’ya Başvurdu

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi firma paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı amacı almak için. Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu.

Bankacılık ve finans bölümünde etkinlik gösteren kişi, kurum ve kuruluşların; Piyasalara dair veri, haber, analiz, emir iletimi ve portföy izleme gereksinimlerine yönelik çözümler ile sonuç olarak. Bu firmaların altyapı gereksinimlerine dair yazılımlar yapan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi firma paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) müracaatta bulundu. Finans pazarında sahip bulunduğu bilgi birikimiyle kuvvetli bir altyapıya sahip olan firma bundan dolayı. Halka arzla yeni ortaklara yer açmaya hazırlandığını duyurdu.

Matriks Enerji Veri Dağıtım Modülü
Matriks Enerji Veri Dağıtım Modülü

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Kimdir

Şirket sektör deneyimi, profesyonel idare zihniyeti ve teknolojik inovasyonu birleştirmeyi başaran çalışanları doğrultusundan 2003 senesinde. Bir veri dağıtım firması olarak kurulmuştur. Hızlı dönüşümün sonrasında evvelce finansal çözümler yayınlayan başka bir deyişle. Bir program evine sonrasında da uçtan uca çözümler yayınlayan bir fintech firmasına dönüşmüştür.

Ana etkinlik alanı; Türkiye ve Dünya finans piyasalarında meydana gelen verilerin ve ardından. Bu piyasalarla alakalı haber ve yorumların müşterilerine analiz imkanıyla birlikte anlık olarak sunulması lakin. Bu piyasalara yönelik prosedür platformları, emir ve risk idare sistemleri özellikle. Başta olmak üzere teknolojik çözümlerin geliştirilmesi ve bunlara dair hizmetlerin sağlanmasıdır.

Kuruluşunun sonrasında çok kısa bir vakit içerisinde finansal veri analizi ve prosedür platformları bölümünde yurtdışı rekabete karşın market liderliğine ulaşan firma böylelikle. İnovatif çözümleri ve iş ortağı olarak gördüğü sermaye piyasaları paydaşları ve yatırımcıları öncelik olarak gören yaklaşımı ile yerini güçlendirerek sürdürmektedir.

2008 Senesinden beri ISO-9001 belgesine sahip olan Matriks bununla birlikte. Güncel gelişmeleri yakından takip ederek, hizmet niteliğini ve çeşitliliğini sürekli arttırmayı hedeflemiştir. Bünyesine katmış olduğu Matriks Mobile, Efektif Danışmanlık ve Endeks Yazılım şirketleriyle ile birlikte büyümesini sürdürmüştür.

Halka Arz İçin Kimi Yetkilendirdi

Kişisel ve kurumsal segmentte sahip bulunduğu kullanıcı kitlesi ile sektörün önde geleni olan Matriks kısacası. Halka arz sürecinde tercihini Garanti Yatırım Menkul Kıymetler Anonim Şirketinden yana kullanarak. Garanti Yatırımı yetkilendirdi.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın