Neden Kredi Çıkmıyor ?

Google Haberlere Abone Ol

Neden Kredi Çıkmıyor?

Bankalar müşterilerine pek çok alternatif kredi sunmaktadır. Bunlardan bazıları sayarsak: İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi vs. örnekleri çoğaltabiliriz.

Her insanın ihtiyacı farklı olduğu için bankalar da farklı ihtiyaca göre krediler belirler ve farklı faiz oranları ile bunu müşteriye sunarlar.

Bankalar kredi kullandıracakları müşterilerinin düzgün ödeme yapmasını isterler. Çünkü bu sayede bankalarda kurumsal olarak kendilerini geliştirirler. Bankalar sizin güvenilir ve ödeme yapacak bir müşteri olduğunuzu nereden anlar?

Kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzun yeterli olmadı gerekir. Kredi notu yetersiz olan insanlar başvuru yaparlar ve sonuç olumsuz olduğu durumda Kredi çıkmıyor, kredi neden çıkmıyor? diye sormaya başlarlar. Kredi çıkması için bankaların sizden bekledikleri belirli şartlar vardır. Bu şartların bazılarını sizler için derledik.

Neden Kredi Çıkmıyor ?

Kredi Çıkmıyor Ne Yapmalıyım?

  • Kredi notunuzu elinizden geldiğince yüksek tutmaya çalışmalısınız. Peki ama kredi notu nedir?

Kredi notu, sizin geçmiş dönemde özellikle de son 5 yıl içerisinde bankalara ve internet gibi kurumlara yaptığınız ödemelere göre belirlenen bir sistemdir. Ödemelerinizi ne kadar düzenli ve gününde yaptıysanız kredi notunuz da o kadar yüksek olacaktır. Kredi çıkmıyor ne yapmalıyım sorusunu maddeler halinde inceleyelim.

  • Eğer adınız Bankalar tarafından kara listeye alındıysa bu durumda da size kredi çıkmaz. Adınızın kara listeden silinmesini beklemelisiniz. Adınız kara listeden 5 yıl sonunda silinir.
  • Kredi kullanmak istiyorsanız belirli bir işinizin ve aylık gelirinizin olması gerekir. Çünkü banka sizin aylık gelirinize güvenerek size kredi kullandırır. Belirli bir işi ve aylık geliri olmayanlara ise maalesef kredi çıkmıyor.
  • Bankalar sizin işinizin ve aylık belirli bir geliriniz olduğunu nereden bilir? Bunun için sizin sözel ifadeniz yeterli midir? Elbette ki bankalar gibi kendini güvenceye alan kurumlar sizin sözel ifadelerinize itibar etmez. İşinizin olduğunu ve belirli bir aylık gelirinizin olduğunu kanıtlamak için sizden son aylarda alınmış olan bordronuzu ister.
  • Findeks Kredi Notu; kullanım yoğunluklarına göre hesaplanır ve kredi çıkmasında büyük etkendir..
  • Bu şartları sağlıyorsanız ve yine de kredi çıkmıyor ise bankanıza danışarak kredi neden çıkmıyor diye sorabilirsiniz. Bankanız size detaylı açıklama yapacaktır.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın