Param Yakında Halka Arz Ediliyor

Google Haberlere Abone Ol

Param Yakında Halka Arz Ediliyor

Borsa İstanbul’da bir halka arz haberi de Paramdan geldi. Ödemeler ve e-para pazarında uzun seneler etkinlik gösteren bu nedenle. Ağustos ayı itibari ile Param halka arz ediliyor olacağını açıkladı. Param halka arz olursa Borsa İstanbul’da ilk kez bir e-para şirketi yer alacak. Peki Paramın 2021 hedefleri ve yatırımları neler?

Elektronik ödeme şirketi Param halka arza hazırlanmakta. Ön ödemeli kart, e- cüzdan, elektronik para, fatura tahsilatı hizmeti, çevrimiçi tahsilat, fiziki ve sanal POS, kredi gibi kısacası. Geniş yelpaze vererek hizmet veren Param kısacası. Ağustos ayında halka arz gerçekleştirmeyi planlıyor. Param ile birlikte ilk kez Borsa İstanbul’da bir e-ödeme şirketi prosedür görecek. Peki param ne vakit halka arz oluyor, Paramın halka arz tarihleri nedir?

Halka Arzdan Gelen Kaynak Nasıl Değerlendirilecek?

Halka arzdan gelen tüm kaynadığı da Paramı büyütmek amacıyla kullanacaklarını aktaran Yılmaz, halka arzla birlikte satıl alma ve birleşme uygulamak amacıyla yatırımcılarla görüşüldüğünü açıkladı.

Paramın Yatırımları Nedir?

İki değişik şirketle görüştüklerini bildiren Yılmaz, mart sonucunda belli olacağını ve Paramın büyümesinin kaçınılmaz olacağını aktardı. Yılmaz yapılacak yatırımların %50 ya da çoğunluk hisse satın alma şeklinde olacağını açıklayarak ardından. 2020 Yılında Almanya odaklı dijital banka insha’ya yatırım yaptıklarını aktardı. Yılmaz açıklamasına, “Genelde bankalar fintechlere yatırımlarda bulunur. Ama ilk defa bir fintech bir bankaya yatırım diyebiliriz. insha Avrupa’da dijital banka olma yolunda işlemlerine başladı. Biz insha’nın yol göstermek için ortak olduk diyebilirim. Çünkü biz her yerde altyapı sağlayıcı olmak peşindeyiz. Fakat bu işin gücünün altyapıdan yaklaştığını düşünüyoruz” diye konuştu.

Yılmaz açıklamasının sonrasında İngiltere’de kurdukları şirketin Avrupa Birliği genelindeki bir lisans ile insha’nın büyümesinde de altyapı sağlayıcı olma ihtimalini ve bu yönde konumlandığını söyleyerek mart ayı sonucunda İngiltere’de aktif olarak yer alacaklarını belirtti.

Peki Ama Paramın 2021 Hedefi Ne?

Geçtiğimiz sene yani 2020 senesinde POS prosedürlerinde % 595 oranında büyüdüğünü açıklayan Yılmaz, POS ve kartta toplam prosedür hacminin on beş milyar Türk Lirası olduğunu açıkladı. 2021 senesinin ilk ayına % 49 oranında büyüdüklerini bildiren Yılmaz, hedeflerinin altı kat büyümek olduğunu bildirdi. Yılmaz açıklamasında 2021 senesinde çok büyük gruplarla ortak işler yaparak son olarak. Büyük işlere imza atacaklarını da söyleyerek açıklamasını bitirdi.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın