Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru

Google Haberlere Abone Ol

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru

Sigorta acenteleri sigorta şirketlerinin temsilcileridir. Sözleşme ile bağlı oldukları sigorta şirketlerini temsil ederler. Bağlı oldukları şirketlerin ürünlerini tanıtım ve pazarlaması ile görevlendirilirler. Şirketin talimatları doğrultusunda hareket ederler.

Sigorta Brokerlığı Nedir?

Kişilerin sigorta ihtiyaçlarına karşı onlara tavsiye veren, onlar adına sigorta şirketleri ile görüşme sağlayan profesyonel sigorta aracısıdır.

Brokerlar faaliyete başlayabilmek için öncelikle sigorta brokerliği ruhsatı almalıdır. Ruhsat talebinde bulunabilmek için ise şirket ortaklarının en az birisinin sigorta sektöründe çalışmış olması gerekmektedir.

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru

Sigorta Brokeri ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Sigorta brokarları sigorta şirketi adına çalışmazlar. Müşteri odaklıdırlar. Müşterilerden yetki belgesi alırlar. Bu belge ile müşterilerin ihtiyacına uygun sigorta poliçesini en az 3 sigorta şirketinden temin ederek müşterinin en doğru kararı vermesine yardımcı olurlar.

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar Ve Başvuru

Sigorta acentesi açmak istiyorsunuz bir sigorta acentesi ile anlaşıp Bayilik almak mümkündür. En yüksek iş hacmine sahip olan sigorta acenteleri bir acentenin bayiliği ile kurulmuştur. Sigorta acentesi bayiliği veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Her firmanın talep ettiği şartlar farklılık gösterir. Bu yüzden tüm şirketlerden teklif alıp değerlendirme yapmalısınız. Her şeyden önce sektörü araştırıp bilgi sahibi olmanız gerekir.

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar ve Başvuru

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar

AXA Sigorta: En önemli sigorta şirketlerinden biri olan AXA Sigorta bazı teminat şartları ile bayilik vermektedir. Her bölge için belirlenen teminat farklılık gösterir.

Anadolu Sigorta: Türkiye’de kurulan ilk sigorta şirketidir. Türkiye’nin en büyük sigorta şirketi olan Anadolu Sigorta 1925 yılında kurulmuştur. Bu şirketten bayilik almak diğer firmalara göre daha zordur.

Sompo Japan Sigorta: Belirtilen teminat yükümlülüğünü yerine getiren ve diğer şartları karşılayan kişiler Sompo Japon Sigorta bayiliği açabilmektedir.

NEOVA Sigorta: Sigorta sektöründe her geçen gün büyüme gösteren şirketlerden biridir. Hemen hemen tüm sigorta türünde hizmet vermektedir. NEOVA sigortaya telefon üzerinden de acente başvurusu yapılmaktadır.

Groupoma Sigorta: Fransız merkezli bir şirkettir. Türkiye’de bu sektöre Başak sigorta, Güven sigorta ev Başak emekliliği satın alarak girmiştir. En önemli 5 şirket arasında yer almaktadır.

Allianz Sigorta: Almanya merkezli bir firmadır. Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir. Türkiye’den çok müşterisi olan firmaların arasında yer alır. Tüm sigorta türlerinde hizmet vermektedir. Allianz acente bayiliği almak biraz zordur. Şirket deneyim istemektedir. Online olarak acente başvurusu yapılabilmektedir.

Unico Sigorta: Eski adı Aviva Sigortadır. Online olarak acente başvurusu yapılabilmektedir.

Ak Sigorta: Akbank’ın sigorta şirketidir. Ak Sigortadan bayilik almak mümkündür. Teminat ve deneyim talep etmektedirler. Yalnızca mail üzerinden acente başvurusu yapabilirsiniz.

Eureko Sigorta: Dünyanın en büyük sigorta ortaklarından biridir. Acente bayiliği vermektedir. Diğer firmalar gibi Eureko Sigorta da deneyim ve teminat şartı istemektedir. Başvuru için iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın