Türk İlaç ve Serum Sanayi Halka Arz Edildi

Google Haberlere Abone Ol

Türk İlaç ve Serum Sanayi Halka Arz Edildi

Hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında satışa çıkarılan Türk İlaç ve Serum Sanayi halka arzı ekonominin gündeminden düşmüyor. Battal Holding Anonim Şirketi yapısında tespit edilen. Türk İlaç halka arzı 26 Şubat 2021 Cuma günü başladı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun kısa adıyla SPK olarak bilinen 18 Şubat 2021 tarihinde onay verdiği. Türk İlaç halka arz izah namesi katılımcılar doğrultusunda araştırılıyor.

Türk İlaç halka arz Borsa İstanbul’da başladı! Ekonomi gündeminde Türk İlaç halka arz işlemi de var bundan dolayı. Türk İlaç halka arzı hisse fiyatı ve borsa kodu belli oldu. Yatırımcılar doğrultusunda dikkatle takip edilen Türk İlaç halka arz hangi bankada, hisse fiyatı ne?

Türk ilaç ve serum sanayi halka arz tarihleri

Türk İlaç şirketi sermayesinin 77.05 milyon liraya yükselecek ve ardından. Şirketin sermayesinin 13.4 milyon liralık bölümünün halka arz edileceği açıklanmış oldu sonuçta. Talep toplaması tamamlanan Türk İlaç Anonim Şirketi halka arzda toplam 23.450.000 adet hisse halka arz edilmiş olacak. Söz hususu prosedürler SPK haftalık bülteninde de yer aldı.

Türk İlaç Anonim Şirketi Binası
Türk İlaç Anonim Şirketi Binası

 

Toplanan talebin beklenenden çok olması halinde ise son olarak. Mehmet Berat Battal’ın sahip bulunduğu 2.000.000 Türk Lirası nominal kıymetli 2.000.000 adet (B) grubu payın ek satışını gerçekleştirme hakkına sahip.

Halka arz hangi banka üzerinden yapılacak, borsa kodu ne?

Oyak Yatırım’ın öncülük edeceği Türk İlaç Şirketi 25 ve 26 Şubat 2021 tarihinde sonuç olarak. Tüm talepleri toplamasını tamamladı böylelikle. 26 Şubat 2021 Cuma günü halka arzı başlayan Türk İlaç Anonim Şirketi halka arz önerisini böylelikle. Türkiye’deki bütün aracı kurumlar ve bankalar vasıtasıyla gönderdi. Şirket payları Borsa İstanbul’da “TRILC” kısa kodu ile prosedür görecek. Türk İlaç Şirketi Ürün Başlıkları; Aşılar, Temel IV Solüsyonlar, Premiks Solüsyonlar, Hemodiyaliz Solüsyonlar, İrrigasyon Solüsyonlar, Tanı Amaçlı Ürünler, İmmünostimülan Ürünler olarak bilinmektedir. Türk İlaç Şirketinin başarı ile ürettiği aşılar ise Difteri aşısı ve Tetanoz aşısıdır.

Şirketin İnternet Sitesi

http://www.turkilac.com.tr/

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın