Web sitesi nasıl açılır, nasıl para kazanılır?

Google Haberlere Abone Ol

Web sitesi nasıl açılır, nasıl para kazanılır?

Dünya üzerinde bir çok insan işlerini site üzerinden yapar ve düzenler. 5 milyardan daha fazla İnternet erişimine sahip insanları duydunuz mu? Bu rakam çok yüksek. Gerek iş olsun gerek ticaret olsun gerek ihtiyaç olsun her türlü işlere bir Web sitesi oluşturmak mevcuttur. Mobil ya da masa üstü olsun hemen hemen herkes İnternet erişimine sahip bir İnternet aracı kullanmaktadır. Web sitesi açmak için zengin olmasına gerek yok. Bir Web sitesine sahip olmak yakışıklı olmak gerektirmiyor, para harcamanızda gerekmiyor. Bir Web sitesi açmak kimseyi pahalı kaçmaz. Herkes masrafsız bir internet erişime sahip olabilir. Eğer bir miktar para ödemesi gerekirse bile 2 ya da 3 TL ödemesi lazım buda herkesin cebinde bulunduğu biliyoruz. Web sitesini açmak için girişimci, entelektüel, girişimci ve yapıcı olmanız lazım. Sitenizin en iyi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İlk önce hedefiniz; ihtiyacını karşılayacak ve potansiyeli yüksek olan müşteriler ile büyük bir site açmanız olsun.

Web sitesi nasıl açılır

Web Sitesi İçin Yapılacak Olan Adımlar

Her başarının arkasında sağlam fikirler yatar. Fikirlerinizi ne kadar iyi ileri sürerseniz o kadar büyük bir başarıya ulaşırsınız. Online işlemler ve İnternete erişimine adım atmak istiyorsanız öncelikle adımlarımızı sağlam atmanız gerek. Hangi amacı seçerseniz seçin genel olarak markanızla uyumlu şeyler sunmanız lazım. İşte hedeflerinizi sizleri yükselten tüyolar:

 

 • Hedefleriniz büyük ve sağlam olsun
 • Onları öncelikli olarak iyi bir şekilde tanımlamanız gerekir.
 • İşletmenizin misyonuna uygun bir şekilde olması gerekir.
 • Ölçümlenebilir olmasında emin olmanız gerek ve dikkatli olmanız lazım.
 • Hedefleriniz için ayrı ayrı bir zaman süreci belirlemeniz gerek.

 

Hedef kitlesine oluşturma

Birçok İnternet kullanıcısına hitap etmek gerekir ve bu oldukça zor bir iştir. Öyle bir sistem yapmanız gerekiyor ki 4 milyon İnternete kullanıcısının dikkatini çekmek gerekir. O dört milyar İnternet kullanıcıları fikirleri ve zevkleri birbirinden oldukça farklı ve değişkendir.

 

Kullanıcıların ilgisini çekin

İlgi odağı olmak sizin elinizde. Oldukça büyük kitlelere ulaşmak istiyorsanız fikirlerinizi yürütüp yaratıcı bir değişle bireylerin ilgisini çekmek zorundasınız. Böylelikle bu büyük kitlelere ulaşmak sizleri çok daha iyi noktaya ulaştırır. Sizlere küçük bir örnek vermiş olsam : Bir gömlek düşünün üzerinden ilgi çekici sözler ve göz kamaştırıcı resimler. Bu tarzda fikirlerinizi öne sürün ve geniş bir kitlelerin herkesin göz odağı olun.

 

İnternet kullanıcısı kitlenizi belirleyin

Hedef kitlenizi belirleme noktasında büyük bir iş sizlere de düşer her yaş grubunun ilgisini çekecek şeyleri bulmak ve düşünmek oldukça zordur. Sizler zoru başarmak için hedef kitlenizi yas gruplara ayırarak işinizi çok kolaylaştıracaksınız. Çünkü zoru başarmak için önce kolaylaştırmak gerekir. Bu sözü kesinlikle unutmayın çünkü her zaman işe yarar. Aşağıda işinizi kolaylaştıracak bazı gruplama örneklerine yer verilmiştir.

 

 • Yaş: 20, 30, 40
 • Cinsiyet: Kadın / Erkek
 • Hobileri: Şarkı dinlemek, dans etmek, spor yapmak, kitap okumak
 • Fobileri: Kavga, Agorafobi – Alan korkusu, Dentofobi – Diş Hekimi Korkusu
 • Konum: Marmara bölgesi veya Akdeniz bölgesi
 • Karakteri: Eğlenceli, Asabi, Sakin, Neşeli
 • Meslek: Doktor, Avukat, Mühendis
 • Maaş: 10 Bin Türk Lirası, 5 Bin Amerikan Doları

Google Haberlere Abone Ol

YORUMLAR

Bir cevap yazın